+38 096 752-00-96 +38 050 593-50-98 Львів, вул.Городоцька 128 а E-mail: olnita.com.ua@gmail.com Пн-Пт: 10:00 - 17:00, СБ-НД: Вихідний

1. Необхідно до монтажу перевірити функціонування системи вентилювання підпокрівельного простору і переконатися в тому, що воно досить провітрюване. Рекомендується застосування конькових вентилів Kerabit, які значно покращують систему вентилювання.

Вентиляція забезпечується двома способами:

  1. наскрізним способом від карнизного звису до конька, через повітряний зазор, висоту якого необхідно розраховувати. У нижній частині покрівлі розташовується отвір для припливу повітря, а у верхній - ізольований витяжний отвір.
  2. за допомогою конькових вентилів Kerabit.

Мін. відстань в утеплених мансардах між теплоізоляцією і латами 75 мм. Недостатня вентиляція призводить до таких наслідків: вздуття матеріалу, яке відбувається в умовах підвищення температур і вологості конструкції покриття, гниття і цвіль конструкції покрівлі, внутрішні протікання, а також може стати причиною стікання бітуму.

Монтаж бітумної черепиці Kerabit

2. Монтаж починається з кріплення підкладкового килима Kerabit 2200 U або Kerabit 2200 UB поверх суцільного дере’вяного настилу. Його рекомендується використовувати завжди для складних форм покрівлі, а також при ухилах покрівлі 11,3˚ - 18,4˚. Підкладковий килим можна також укладати поверх старої м'якої покрівлі.

Монтаж бітумної черепиці Kerabit

Килим укадається вздовж карнизних звисів і кріпиться зверху покрівельними цвяхами зигзагоподібно з кроком 15-20 см. Наступний рулон йде навхлест 10 см і прибивається до основи. Плівка з самоклеючої полоси видаляється, і краї склеюються між собою. Якщо у підкладкового килима немає самоклеючої полоси, то шви в місцях навхлесту склеюються клеєм Kerabit.

3. На карнизний звис монтується карнизна планка (капельник) навхлест 3 см і прибивається зигзагоподібно з кроком 10 см. Цвяхи не повинні виходити з-під обрешітки карниза. Далі на карнизний звис поверх карнизної планки монтується самоклеюча карнизна полоса Kerabit. З неї попередньо знімають захисну плівку, і полосу притискають до планки. Карнизну полосу укладають з навхлестом 5 см.

Альтернативний варіант:

Верхній край карниза заокруглюється. З карнизної смуги знімається захисна плівка, і вона заводиться на 1,5 см через нижній край карнизного звису, притискається і фіксується цвяхами через кожні 5 см по краю карнизної дошки. Навхлест карнизних смуг в місцях примикань 5 см.

Інструкція по монтажу Kerabit

Для оформлення фронтону використовуються фронтонні планки. Схема монтажу така ж, як у карнизного звису (3В). Якщо торець робиться відповідно до креслень 3А, то поверх дерев'яних планок кріпиться підкладковий килим так, щоб він виходив на 1,5 см через нижній край нижньої обрешітки.

Інструкція по монтажу Kerabit

4. Самоклеючий єндовий килим під колір покрівлі укладається поверх підкладкового килима і фіксується цвяхами з кроком 10 см. В якості єндови можуть бути використані також Kerabit 7 (0,7 х 10 м) і Kerabit 10+ (1,1 х 7 м), тоді краї проклеюються клеєм і фіксуються цвяхами з кроком 10 см.

В основі єндови повинна залишатися ділянка вільна від рядової черепиці шириною 15 см.

Краї черепиці обрізаються по лінійній дошці паралельно розжолобку і промазуються клеєм.

Інструкція по монтажу Kerabit

5. Монтаж черепиці починається від центру карнизного звису відступивши 2 см від його нижньої межі. З черепиці знімається захисна плівка, кладеться на місце і притискається до основи. Можна спочатку покласти на місце відразу кілька гонтів і переконатися в правильності малюнка. Після цього плівка знімається і гонт остаточно притискається на місце.

Необхідно переконатися в надійному приклеюванні пелюстків черепиці. Якщо потрібно, то клейкий шар підігрівається будівельним феном. Черепиця прибивається чотирма покрівельними цвяхами (2,8 x 25-35 мм), з відступом 2 см від верхнього краю прорізів. (При монтажі м'якої черепиці Kerabit L на місці середнього прорізу цвях прибивається ближче до правого краю).

Довжина цвяхів залежить від товщини нижньої конструкції. Після кріплення першого ряду, пелюстки наступного ряду черепиці повинні сходитися з верхніми краями прорізів, перекриваючи і роблячи невидимим кріплення. Рівність черепиці необхідно перевіряти лінійною дошкою або дротом, що дорівнює довжині скату. При погляді на дах повинна бути чітко видна симетрія малюнка покрівлі.

Монтаж черепиці Керабіт Монтаж черепиці Керабіт

6. Краї черепиці відрізаються врівень з краєм фронтону і приклеюються на ширину 10 см до металевої планки (3В). Якщо торці монтуються відповідно до рис. 3А, то гонти кріпляться поверх дерев'яних рейок і притискаються планками.

Монтаж бітумної черепиці

Монтаж здійснюється згідно нумерації

7. Для згладжування кутів в основу димаря або будь-якого великого виходу монтується тригранна рейка. М'яка черепиця укладається на верхній край рейки. Для основи труби, з єндового килима або Kerabit 10+ нарізаються смуги. Смуги заводяться на висоту 30 см і приклеюються по всій площі до труби. З боків і спереду смуги укладаються поверх м'якої черепиці (1-2), а ззаду смуги заводяться під черепицю як мінімум на 15 см (3). Смуги приклеюються по всій площі до труби і м'якої черепиці.

Для запобігання попадання води між килимом і, наприклад, вентиляційним виходом, місця примикань можуть закриватися спеціальними металевими фартухами. Круглі виходи найлегше герметизувати вже готовими ущільнювачами, виготовленими під діаметр труби.

Герметизація труб в дерев'яних будинках

Герметизація труб в дерев'яних будинках

Вихід труби обробляють металевими планками.

Будівельну конструкцію не можна кріпити до димаря. Необхідно завжди залишати не менше 10 мм зазору між трубою та іншими конструкціями через просідання. Біля труби зі сторони конька залишається зазор більше 50 мм для «ходіння» покрівельної конструкції.

Інструкції по монтажу м'якої черепиці

8. Коньок виконується зі спеціальних конькових плиток з розрахунку 4 штуки на метр погонний конька. Захисна плівка знімається, конькова плитка кладеться на місце і прибивається чотирма цвяхами так, щоб кріплення перекривалися наступною плиткою і залишався. Остання плитка приклеюється клеєм. Плитки укладаються з нахлестом 10 см.

8.1. Коньок можна також зробити з коньковим вентилем, тоді покращиться вентилювання покрівлі. Див. монтаж конькового вентиля.

Підготовчі роботи для старих покрівель з гнучкої черепиці

9. З бітумної черепиці видаляється захисна плівка. Пелюстки нижнього ряду укладаються в пази нижнього ряду старої покрівлі, див. малюнок. Черепиця міцно притискають до основи, і зайва частина відрізається ножем уздовж карнизного звису.

Далі монтаж здійснюють згідно інструкції по монтажу м'якої черепиці пункт 1.

Інструкції по монтажу м'якої черепиці

Догляд за покрівлею

Рекомендується робити регулярний огляд покрівлі: прибирати сміття, очищати водостоки. При необхідності перегерметизувати виходи. Сніг з даху забирти шарами, причому слід залишати 10 см снігу неприбраним.

Ми в мережі
Виникли питання?