+38 096 752-00-96 +38 050 593-50-98 Львів, вул.Городоцька 128 а E-mail: olnita.com.ua@gmail.com Пн-Пт: 10:00 - 17:00, СБ-НД: Вихідний

Водостічна система для кожного проекту комплектується індивідуально. Для того, щоб визначити кількість труб, ринв, заглушок, лійок, з'єднувачів та інших елементів проводять ряд обчислень.

Крок 1. Розраховуємо площу схилів покрівлі

Площу схилу покрівлі прямокутної форми визначають за формулою:

Обчислення площі схилу прямокутної форми

P=A×D

P– площа схилу, м2

A – ширина схилу, м

D – довжина схилу, м

Для трикутних схилів площу обчислюють за формулою:

Обчислення площі трикутних схилів

P=½×H×D

P – площа схилу, м2

Н – відстань від верхнього кута трикутного схилу вниз до кінця схилу (вимірюється під кутом 90°), м

D – довжина схилу, м

Крок 2. Підбираємо типорозмір системи PROFiL

Типорозмір водостічної системи підбирають виходячи з величини площі її схилів. Для схилів площею менше 70 м2 рекомендують використовувати систему PROFiL 90/75 (цифри визначають типорозмір ринви і водостічної труби в мм). Схили від 140 м2 і більше комплектують системою PROFiL 130/100.

Типорозмір водостічної системи

Зверніть увагу!

Продуктивність системи може бути і вища! Залежно від місця розташування водостічна система PROFiL 90/75 з однією точкою зливу, встановленою біля краю схилу, обслуговує площу до 70 м2, але якщо точку зливу розмістити по центру схилу, то ефективна площа відводу води збільшиться до 110 м2. Якщо ж використовувати дві точки зливу, розмістивши їх з обох сторін схилу, площа складе 140 м2.

Крок 3. Визначаємо місце розташування і кількість точок зливу

Розташування точок зливу залежить від довжини схилу(карнизу) - якщо вона менше 12 м, то трубу можна розміщувати в будь-якому місці (за умови, що поруч немає вікон, балконів, дверей, виступів, еркерів та ін.), якщо понад 12 м - ближче до центру карниза. При цьому максимальна відстань між точками зливу не повинна перевищувати 24 м.

Розташування точок зливу

Крок 4. Визначаємо кількість труб

Рулеткою вимірюємо відстань від землі до покрівельного звису. Визначаємо кількість труб для однієї точки зливу, розділивши отриману величину на довжину однієї труби. В асортиментній лінійці водостоків PROFiL є труби довжиною 3 і 4 метри.

Крок 5. Розраховуємо кількість з'єднувачів труби

З'єднувач труби використовують у випадках якщо необхідно з'єднати:

З'єднувач труби

Дві водостічні труби між собою Коліно з водостічною трубою Якщо коліно використовується у вигляді зливу і монтується внизу труби - з'єднувач не потрібен Лійку з водостічною трубою Трійник з водостічною трубою Відведення для збору води з водостічною трубою

Крок 6. Визначаємо кількість ринв

Довжина однієї ринви системи PROFiL - 3 м. Загальний метраж ринв дорівнює довжині карнизів. Поділивши загальний метраж на три, отримаємо необхідну кількість ринв.

Крок 7. Вимірюємо кути ринви

Кути ринв можуть бути внутрішніми і зовнішніми. Дані виміри будуть потрібні при підборі елементів, що з'єднують ринви в місцях поворотів покрівлі. Стандартно виготовляються кути ринви PROFiL 90° і 135°. Якщо кут нестандартний, то необхідну деталь можна спеціально виготовити на замовлення - від 70° до 170°.

Крок 8. Визначаємо кількість лійок

Лійку встановлюють зверху кожної точки зливу.

Крок 9. Визначаємо кількість утримувачів ринви

Кількість утримувачів ринви розраховують за формулою:

N=(D–0,4)/i+1

D - довжина схилу, м

i - крок встановлення кронштейнів (не більше 0,5 м), м

0,4 - сума відстаней від крайніх тримачів до країв схилу з обох сторін (оскільки максимальна відстань від крайнього тримача до повороту ловобої дошки дорівнює 0,2 м), м

Кількість утримувачів ринв

Крок 10. Визначаємо кількість тримачів труби

Кількість кронштейнів для труб визначають виходячи з того, що їх встановлюють з кроком 2 м - для будівель заввишки до 10 м і 1,5 м - для будинків вище 10 м.

Визначення кількості тримачів труб

Крок 11. Визначаємо кількість колін труби

Коліна використовують для обходу водостічної системи декоративних та архітектурних елементів фасаду будівлі. Їх кількість індивідуально визначається в розрахунку 2 коліна на один вигин водостічної труби, а також ще 1 коліно PROFiL використовується як злив.

Ми в мережі
Виникли питання?