Надійне з'єднання забезпечують спеціальні замки, які є на кожній панелі, сайдинг завдяки цьому нескладно монтувати. До обрешітки сайдинг кріпиться цвяхами або саморізами, для яких передбачені спеціальні отвори в верхній частині панелі. Вибираючи матеріали для облицювання, потрібно враховувати, що сайдинг не тільки стінові панелі: сайдинг - це ще і широкий вибір аксесуарів різних кольорів.
Обрешітка
Встановіть обрешітку по всій поверхні споруди, яку обшивають сайдингом. Обрешітку роблять з дерев'яних рейок розміром 4х6 см (вологість рейок не повинна перевищувати 15-18%, вони повинні бути прямі, по можливості без сучків, і потрібно просочити їх антисептичною рідиною), або оцинкований профіль (найнадійніший варіант). Встановлюйте обрешітку вертикально на відстані 30-40 см одна від одної, і додатково навколо вікон, дверей, інших прорізів і отворів, на всіх кутах, по низу і вгорі зони установки сайдингу. Якщо в майбутньому ви плануєте вішати світильники, інші зовнішні об'єкти -бажано встановити додаткову обрешітку в цих місцях. Не слід поєднувати вертикальні рейки між собою горизонтальними, це може привести до порушення вентиляції під сайдингом. У районах, де переважають сильні вітри обрешітку слід встановлювати через 20 см.
Утеплення
Сайдинг дозволяє утеплити будинок із фасаду, без втрати внутрішнього простору. В даному випадку вологоізоляція є обов'язковою. Крім показаного на малюнку варіанту деякі ізоляційні матеріали можуть укладатися прямо на утеплювач. В цьому випадку зберігайте повітряний зазор 1,5-2 см між ізоляцією і сайдингом.
Визначення початкової точки монтажу
На одній зі стін, з краю, визначте найнижчий рівень, з якого почнеться установка сайдингу. Вбийте цвях на 7,5-8 см вище цього рівня. Вбийте таким же чином цвях на іншому куті стіни. Натягніть між цвяхами мотузку. Обов'язково вирівняйте її за допомогою рівня. Відзначте крейдою по мотузці рівну, пряму лінію між цвяхами. Повторіть цю процедуру навколо всього будинку.
Установка стартового профілю
Встановіть стартовий профіль верхнім краєм на крейдяну лінію, і прибийте його. Пам'ятайте, що не слід забивати цвяхи занадто щільно ні в сайдинг, ні в фурнітуру (докладний опис процесу кріплення - в розділі «Кріплення сайдинга»). Якщо на поверхні стіни є западини, підкладіть під стартовий профіль прокладку, щоб уникнути хвильового ефекту. Відстань між сусідніми стартовими профілями, між стартовим профілем і зовнішнім (внутрішнім) кутами - 6 мм, з урахуванням можливого розширення сайдингу.
Монтаж внутрішнього та зовнішнього кутів
Зовнішній або внутрішній кут встановлюється на стику двох стін, верхній край кута на 6 мм нижче верхнього краю стіни, нижній край кута на 6 мм нижче нижньої кромки стартового профілю. Перші цвяхи забиваються в верхню частину самого верхнього цвяхового отвору по обидва боки. Кут повинен висіти на цих цвяхах. Переконайтеся, що він встановлений рівно. Решта цвяхи забиваються по центру отворів через 20-25 см.
Якщо одного кута по висоті недостатньо, потрібно накласти ще один, навхлест. Спочатку трохи переробіть кут, який буде верхнім в цьому з'єднанні - відріжте 2,5 см по висоті від бічних країв до середньої лицьової частини. Потім розмістіть верхній кут поверх нижнього з нахлестом в 2 см. Між двома кутами по краях залишиться 5 мм порожнечі на можливе розширення. Невеликий недолік в тому, що з'єднання кутів, під певним кутом і з дуже близької відстані, буде трохи видно. Але вода все одно буде переливатися через з'єднання, і навряд чи потрапить всередину. Відстань між бічними краями кута і панелями сайдінгу - 6 мм, з запасом на розширення панелі.
Окантовка дверних і віконних прорізів. Окантовка J-профілем
Відріжте верхній і нижній профілі так, щоб вони були довше ширини вікна або дверей. У верхньому профілі виріжте канали для стоку з обох кінців: зробіть подвійний надріз на бічній частині профілю і зігніть вийшло «вушко» вниз, щоб вийшов стік. Це називається вертикальний виріз. Після цього з'єднайте бічні профілі внахлест з верхнім. Зробіть вертикальний виріз на нижніх краях бічних профілів. Зігніть вушко всередину внизу вікна, щоб вода не могла просочитися під карнизом. Зробіть кутовий виріз на верхніх кінцях бічних профілів. У нижньому профілі зробіть кутовий виріз з обох кінців, і заведіть його під бічні профілі. В результаті всі профілі повинні акуратно обрамляти вікно.
Фінішна планка
Може використовуватися поверх і під відкритими прорізами. Встановіть її, протягнувши за будь-яку сторону вікна до рівня зовнішнього краю J-профілю. Нижче показана установка фінішної планки під віконним отвором. Над віконними і дверними отворами фінішний профіль монтується в перевернутому положенні.
Навколовіконна планка
Можна використовувати замість J-профілю при обробці віконних прорізів. Частково або повністю, в залежності від глибини віконного отвору, закриває відкоси. Встановлюється аналогічно, як і J-профіль. Навколовіконна планка біля вікна фіксується фінішним профілем.
Навісна планка
Установка між фасадом і цоколем: спочатку прикріпіть навісну планку, потім зверху змонтуйте стартову. На довгих стінах знадобиться кілька навісних планок. Накладіть їх одину на одну з перекриттям 1,5 см. Установка під вікном: спочатку прикріпіть навісну планку, потім закрийте її J-профілем.
Зєднання панелей сайдингу по горизонталі
Якщо довжина поверхні стіни більше довжини панелей сайдингу, використовуйте для з'єднання панелей по горизонталі H-профіль. Останній ряд сайдингу під карнизом монтується тільки після установки фінішної планки. H-профіль закриває з'єднання панелей, роблячи його більш надійним і красивим. Зовні виходить одна суцільна смуга зверху до низу, яка виглядає єдиним цілим з зовнішніми і внутрішніми кутами, J-профілями, рештою фурнітури. Не забуваємо про необхідність зберегти зазор між панелями сайдингу та з’єднувальною планкою.
Послідовність монтажу панелей сайдингу
Після завершення першого ряду встановлюйте другий, третій і т.д. По висоті панелі монтуються навхлест: нижній замок вищестоящої панелі фіксується на верхній замок нижній панелі. Панелі збираються в секції будь-якої довжини і висоти.
Монтаж сайдингу під вікнами та дверми
Виміряйте відстань від нижнього краю замку фінішної планки до нижнього краю верхнього замку останньої повної панелі сайдингу. Додайте 15 мм до отриманої відстані для того, щоб край панелі зміг увійти в завершальну планку. Відріжте панель на відстань, що залишилась під вікнами. Використовуючи пуансон, пробийте «вушка» через 20 см по відрізаній частині панелі. Переконайтеся, що вушка спрямовані на лицьову сторону панелі. Вставте верхній край панелі в завершальну смугу і закріпіть замок на нижньому краї панелі. При установці сайдингу під вікнами і дверима, а також з боків - залишайте зазор в 6 мм між сайдингом і фурнітурою.
Монтаж сайдингу на фаєрмурі
Панель останнього ряду сайдингу встановлюється після монтажу всіх софітів.
Остання панель сайдингу під карнизом
Зафіксуйте фінішну планку до стіни впритул до карнизу будинку. Підготуйте і встановіть в неї останню панель точно так же, як і панелі під вікнами (див. Вище розділ «Установка сайдинга під вікнами і дверима»), за винятком того, що в даному випадку використовуються цілі панелі.
Установка сайдингу на фронтонах
Встановіть J-профіль уздовж кута фронтону, закріплюючи цвяхами через 20-30 см. Щоб зістикувати лівий і правий профілі на вершині фронтону, накладіть профілі один на одного, і обріжте лицьову частину по діагоналі. Залиште зазор в 6 мм між профілями. Якщо потрібно більше одного J-профілю на кожній стороні фронтону, накладайте другий J-профіль з нахлестом 2 см. Щоб відрізати сайдинг під потрібним кутом, потрібно виміряти кут нахилу даху. Відповідно до малюнку, наведеного вище прикладіть короткий шматок сайдингу до даху, а цілісну панель на рівень J-профілю. Проведіть олівцем лінію уздовж перекриття панелей, і ви отримаєте кут нахилу даху. Приберіть короткий шматок і відріжте сайдинг по цій лінії. Щоб відрізати сайдинг під правильним кутом на іншій стороні фронтону, повторіть процедуру щодо іншого боку фронтону. Швидше за все, буде потрібно закріпити останню панель у верхній частині фронтону з допомогою цвяха. Тільки в цьому винятковому випадку цвях забивається в сайдинг наскрізь.